BABOR Cosmetics

BABOR Cosmetics jest producentem kosmetyków stosowanych zarówno przez profesjonalistów w salonach kosmetycznych i ośrodkach SPA, jak również przez klientów indywidualnych w pielęgnacji domowej. Receptury bazują na cennych i wartościowych składnikach pochodzenia naturalnego. Metody stosowane przy uszlachetnianiu tych substancji pozwalają zachować ich najlepsze właściwości i sprawiają, że są one bezpieczne dla skóry. BABOR łączy dobra pozyskiwane z natury z innowacyjnymi osiągnięciami nauki tworząc jakość na najwyższym poziomie.

BABOR to firma wywodząca się z rodzinnych tradycji, która zdobyła międzynarodowy rozgłos i stała się jedną z wiodących marek na rynku kosmetyki profesjonalnej. Produkcja kosmetyków odbywa się według najwyższych światowych standardów, z wykorzystaniem najnowszych urządzeń. BABORa reprezentuje ponad 40 wyłącznych przedstawicieli i 9 filii w krajach na całym świecie, dzięki którym produkty docierają do klientów. Firma obecna jest w ponad 60 państwach na całym świecie.

Ponad 50-letnie doświadczenie i spektakularne osiągnięcia sprawiły, że firma BABOR stała się liderem i ekspertem w dziedzinie ekskluzywnej kosmetyki i pielęgnacji wellness oraz synonimem najwyższej jakości produktów i surowców, a także profesjonalnych i innowacyjnych programów pielęgnacyjnych.
Przedsiębiorstwo założył w roku 1956 dr Michael Babor. Historia firmy rozpoczęła się jednak rok wcześniej, kiedy dr Michael Babor opatentował recepturę niezwykłego kosmetyku – hydrofilnej oliwki do dwufazowego oczyszczania twarzy HY-ÖL®.